slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer

copyright

اوزون تراپی و درمان دیابت

اوزون تراپی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده شده است که درمان به روش سنتی در این نوع بیماری ها سود زیادی ندارد. دیابت یکی از آنهاست. دربسیاری از کشورها ی جهان اوزون تراپی برای درمان دیابت استفاده می شود.

 

 

اوزون تراپی یک درمان برای جلوگیری از مشکلات رایج در بیماران دیابتی می باشد. مانند جلوگیری از قطع عضوهای احتمالی و مشکلات چشمی و  همچنین بهتر شدن روند ترمیم زخم در مبتلایان به دیابت.

 

درمورد دیابت اوزون تراپی تاثیرات زیر را دارد:

۱)جریان خون را بهبود می بخشد

۲)سیستم دفاعی آنتی اکسیدان را تحریک میکند

۳)سلول های ایمنی را فعال میکند

۴)سیستم ایمنی را تنظیم میکند

۵)گلبول های قرمز خون را فعال میکند

۶)زخم ها را تمیز و ضدعفونی میکند

 

همه ی اینها برای سلامتی بسیار مفید است و برای یک بیمار دیابتی همه ی این ها بسیار مهم است. سیلویا میندیز رئیس مرکز پزشکی تحقیقاتی اوزون در کوبا میباشد.براساس گفته ی او اوزون تراپی بسیار موثرتر از دیگر درمان ها میباشد.براساس نظر سیلویا اوزون تراپی برای دیابت خوب است زیرا نه تنها از مشکلات و پیچیدگی های مختلف جلوگیری میکند بلکه باعث بهبودی بهتر و سریعتر زخم ها میشود. به علاوه بر روی متابولیسم بیماران دیابتی هم تاثیر میگذارد. پس از یک رژیم خوب شاخص های گلوکز در بیماران نرمال می شود.

در آلمان اوزون تراپی به طور وسیع استفاده میشود.رئیس انجمن اوزون آلمان هارتموت دورستویتز میگوید که در مورد پای دیابتی روش عمل برای درمان با اوزون استفاده از کیسه ی تفلون مقاوم به این گاز میباشد.همراه با این کار یک فنجان مکش اطراف ناحیه ای که اوزون دمیده می شود استفاده می شود.هر مرحله ۲۰دقیقه طول میکشد.تعداد دفعات این کار به تغییرات بیمار بستگی دارد.بر اساس مشکل(بیماری)انواع دیگری از به کارگیری اوزون وجود دارد.دورستویتز بر نقش اصلی روش انجام درمان تاکید کرد.در این درمان ها اکثرا درمان خودکار(آتوموتراپی) استفاده میشود.

این روش شامل خارج کردن خون بیمار وارد شدن اوزون به شکل درمانی در خون میشود و سپس این خون به جریان خون بازمیگردد. این درمان یک روش خارج بدنی است و از به کارگیری گاز داخل عروقی خودداری میکند.

 

در روسیه درمان اوزون تراپی برای دیابت انجام شد.در این درمان از ۳۸ بیمار خواسته شد تا مورد درمان قرار بگیرند.۲۰بیمار از دیابت نوع۱ رنج می بردند و باقی افراد دیابت نوع۲ را با درجات مختلف شدت داشتند.بیشتر این بیماران در مرحله ی تجزیه و ۲۲نفر مشکلات جدی داشتند.درمان شامل استفاده از تزریق قطره ای داخل وریدی محلول فیزیولوژیک همراه با تزریق رکتومی(مقعدی)مخلوط O2/O3 بود.تقریبا ۷تا۱۰ مورد از درمان ها به این صورت بود.جالب این بود که بیماران در این مرحله ارتقای چشمگیر سلامتی شان را متوجه شدند.

شکایت آنها درباره ی تشنگی،تکرر ادرار،خارش پوست و احساس خشکی دهان بود.

میزان گلوکوز درطول ساعات اولیه به ۵۰درصد میزان اولیه کاهش یافت.این موفقیت بزرگی بود.و باگذشت زمان که دوره پایان یافت میزان گلوکز تقریبا به۳۰درصد کاهش یافت.

بهترین خبر این بود که همه ی بیماران با بهتر شدن سلامتی به خانه بازگشتند.