slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer

copyright

اوزون تراپی (تزریق ازون ) برای درمان درد کمر

انواع درد زانو و درد کمر امروزه با روش جدید ازون تراپی قابل بهبود هستند؛ تزریق گاز ازون به داخل دیسک معیوب روشی است که به عنوان یکی از جدیدترین و کم تهاجمی ترین روش های درمانی دیسک کمر مورد استفاده قرار گرفته است.

ازون با غلظتی که در پزشکی استفاده می گردد خاصیت های درمانی زیادی را شامل میشود، که می توان به ضد التهاب بودن، ضد درد بودن و اثرات ترمیمی آن اشاره کرد.

درد کمر و ستون فقرات از جمله دردهای شایعی که هست که بیشتر افراد آن را تجربه می کنند، و حتی منجر به جراحی نیز می شود. اما باید به این نکته توجه کرد که تنها حدود ده درصد دیسک های کمر نیاز به جراحی دارند و بقیه موارد با روش های کم تهاجمی همانند تزریق ازون بهبود می یابند.

این درد می تواند علت های متفاوتی داشته باشد در مورد اغلب آنها علت این درد، فتق دیسک‌های بین مهره‌ای و به این خاطر است که دیسک‌های بین‌مهره‌ ها که به عنوان ضربه‌گیر در بین مهره‌های ستون فقرات عمل می‌کنند، ملتهب می‌شوند یا از جای خود بیرون می‌زنند. وقتی که دیسک‌ها بیرون می‌زند، بر عصب‌های مجاور خود فشار وارد کرده و باعث بی‌حسی و ضعف در این قسمت‌ها می‌شوند.

تزریق اوزون

درمان دردکمر با تزریق اوزون

مزایای درمان درد کمر با اوزون تراپی

  • ●بیهوش نشدن بیمار
  • ●کم تهاجمی بودن تزریق ازون
  • ●بخاطر اینکه نیازی به برش های جراحی نیست خطر عفونت خیلی کمتر است
  • ●درمان سر پایی با مدت زمان کوتاه
  • ●ترخیص بلافاصله بعد از تزریق ازون
  • ●در طول سه تا چهار هفته بعد از عمل، اندازه دیسک به آرامی کوچک شده و بیمار خواهد توانست فعالیت‌های طبیعی خود را از سرگیرد
  • ●بخاطر خاصیت های ضدعفونی کننده ازون و روش تزریق آن احتمال عفونت در محل دیسک خیلی کاهش می یابد
  • ●تزریق اوزون روشی بی‌عارضه و کم هزینه است با تاثیر زیاد و تهاجم کم نسبت به سایر روش‌های جراحی

 

به زبانی ساده تئوری درمان دیسک کمر با ازون ( اوزون یا ازن) این است که ازون با مواد داخل دیسک واکنش می‌دهد و موجب کاهش التهاب، درد و کوچک شدن فتق دیسک و جمع شدن آن می‌شود.

طرفداران اوزون تراپی (ازون درمانی) معتقدند که در سالهای آینده، این روش کم تهاجمی می‌تواند به یک روش درمانی معمول و استاندارد برای درمان عارضه‌های مانند کمر درد تبدیل شود.

طبق نظر محققانی که از تزریق ازون استفاده کردند این روش که از نوع روش‌های با حداقل تهاجم به شمار می‌رود، می‌تواند برای درمان ۵۰ تا ۶۰ درصد از بیمارانی که از درد ناشی از فتق دیسک‌ها رنج می‌برند، کارایی داشته باشد.

اوزون درمانی روشی است که کارایی آن در تسکین کمر درد و دردهای ناشی از فتق دیسک کمر، به اندازه روش جراحی می‌باشد و در عین حال عوارض بسیار کمتری داشته و زمان بهبودی بیمار با این روش بسیار کوتاهتر است.

 

دکتر امیر عزتی

متخصص بیماری های عفونی

 

در کلینیک تخصصی درمان زخم تحت نظر دکتر امیر عزتی با تمرکز بر درمان زخم های مزمن و بیماری های عفونی و تقویت سیستم ایمنی از روش درمانی ازون تراپی ( اوزون درمانی ) استفاده می شود

ازون درمانی برای درمان زخم های مزمن ( زخم های دیابتی ، زخم های عروقی ، زخمهای بستر و سوختگی و زخمهای ناشی از جراحی )

بازسازی بافت و جوانسازی با اوزون تراپی

اوزون درمانی برای بهبود درد های کمر، زانو