slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer

copyright

ازون درمانی و روش های استفاده از ازون برای درمان

برای بهره مند شدن از اثرات درمانی ازون ( اوزون ، ازن ) به روش هایی نیاز داریم تا ازون را به بدن وارد کنیم، برای اطلاع از روشهای ازون درمانی این مطلب را برای شما آماده کرده ایم

کلینیک تخصصی درمان زخم های مزمن تحت نظر دکتر عزتی در تهران با استفاده از دستگاه ازون درمانی خدمات لازم برای بهبود زخم های دیابتی، درد های مهره های کمر و … ، مشکلات مفصلی ،  بازسازی بافت و… را به مراجعه کنندگان ارائه می دهد.

تعدادی از روشهای وارد کردن ازون به بدن

ازون  درمانی برای اولین بار در دهه ۱۸۸۰ انجام شد و طی این سالها روش های مختلف ازون  درمانی بکار برده شده است. این روشها را می توان به پنج دسته کلی تقسیم کرد:
1. تزریق (اتوهموتراپی؛ یا تزریق مستقیم بداخل ورید، شریان، عضله، مفصل؛ یا بطورمستقیم بداخل تومور)
2. از طریق پوستی (تحت جوی؛ کیسه گذاری؛ تن پوش؛ روغن زیتون ازنه؛ حجامت با قیف؛ سونای بخار)
3. دمیدن (در گوش، واژن، مقعد، مجرای خروجی مثانه)
4. استنشاق (ایجاد حباب از طریق روغن زیتون)
5. خوردن (آب و نوشیدنی های ازونه)

در زیر تعدادی از روش های متنوع وارد کردن ازون به بدن را که در پنج دسته کلی نامبرده شده می گنجند شرح می دهیم:

 

ozone-therapy1

– دریافت ۵۰ تاML ۱۰۰ از خون بیمار و تزریق ازون  به آن و باز تزریق خون به خود بیمار که این کار خون را از باکتری‌ها و بیماری‌های عفونی ناشی از [میکوپلاسما] عاری می‌سازد.

– وارد کردن مستقیم ازون  به جریان خون از راه تزریق وریدی است در مورد این روش تردیدهایی وجود دارد و احتمال آمبولی گازی را پیش‌بینی می‌کنند که طرفداران این روش آن را نفی می‌کنند و این روش را درست و مفید می‌دانند

– مصرف پوستی ازون  سالهاست که وجود دارد و اخیرا در حال محبوب شدن است. پوست در مقابل اکسیژن، نیمه متخلخل محسوب می شود و ۷% از تنفس از طریق پوست صورت می گیرد.
تکنیک های مختلفی برای استفاده از ازن از طریق پوست وجود دارد

یک روش جذب ازون  از طریق پوست، دوش ازون  نامیده می‌شود و استفاده از بخار ازون ه نیز در سراسر دنیا توسط متخصصین زیبایی، متخصصین ستون فقرات، ماساژ درمان‌ها و سایر متخصصین و پزشکان صورت می‌گیرد

 

ozon-behandlung

روش دیگر برای جذب ازون  از طریق پوست استفاده از کیسه ای مخصوص به منظور محدود کردن ازون  به اندام درگیر آسیب مانند دست یا پا است، این محفظه به نفوذ ازون  از طریق پوست کمک می کند. این روش میتواند برای درمان بیماری های یی مانند زخم پای دیابتی و… که بخاطر اختلال در گردش خون، بیمار ممکن است عضوی مانند دست یا پای خود را از دست بدهد موثر باشد.

 

armbag-01b

 

– وارد کردن جریان گاز ازون  به کولون از راه مقعد یا واژن است معمولاً ازون  درمانی به روش تزریق مقعدی یا واژنی به مدت ۳۰ ثانیه، یک تا سه بار در روز در هفته ی اول انجام می‌شود، از راه لوله ی بسیار باریکی که وارد حفره ی مورد نظر می‌شود، بیش از نیم لیتر ازون  خالص به صورت مرطوب وارد می‌گردد این گاز سپس از دیوارهای روده جذب جریان خواهد شد. این فرایند بدون درد بوده و موجب تقویت نیروی حیاتی و احساس نشاط و سرزندگی می‌گردد که ناشی از اکسیژنه شدن و تغذیه خون است

دمیدن واژنی برای هر نوع مشکل واژنی، میزراهی، تخمدانی یا زیر شکمی از جمله بیماری التهابی لگن، فیبروید و غیره استفاده می شود. ازون  از دمیدن واژنی وارد سیستم لنفاوی و جریان خون خواهد شد.
دمیدن روده‌ای برای مشکلات روده بزرگ نظیر ورم مخاط روده بزرگ، آماس روده بزرگ، تحریک روده، بیماری کرون و سرطان روده بزرگ استفاده می شود.

– تزریق گاز ازون  در گوش؛ دمیدن در گوش برای عفونت گوش؛ التهاب زائده پستانی؛ مشکلات شنوایی ناشی از کاندیدا (نوعی قارچ)؛ زنگ زدن گوش؛ (و فراتر از گوش) سینوزیت؛ تباهی لکه زرد؛ آماس رنگدانه شبکیه؛ زکام؛ آنفولانزا؛ برونشیت؛ آسم؛ آلزایمر؛ پارکینسون؛ حتی سرطان مغز بسیار عالی است.

– از دیگر راه های ازون  تراپی استنشاق است ازون  می تواند استنشاق شود اگر ابتدا از طریق روغن زیتون کاملا خام عبور داده شود. این برای آسم ناشی از عفونت باکتریایی یا ویروسی مفید است. تکرار درمان برای ۳ تا ۶ هفته به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، معمولا کافی است.

– ازونه کردن آب و نوشاندن آن به بیمار در درمان بیماری‌های لثه، زخم‌های دهان، برفک دهان، زخم‌ها، سرماخوردگیها و آنفولانزا و بیماریهای ویروسی کمک می‌کند. نوشیدن آب ازون  دار همچنین سطح کلی اکسیژن بدن را افزایش داده و موجب تسریع فرایندهای بهبود می‌شود.

– استفاده از روغن زیتون ازون ‌دار شده‌است. می‌توان یک قاشق چای خوری روغن زیتون ازونه را یک یا دو بار در روز مصرف کرد تا بدن مقدار دایم و یکنواختی از ازون را دریافت کند. ازین روغن برای مصارف زیبایی نیز می توان استفاده کرد.

 

Olive oil contains ozone

لازم به ذکر است، افرادی که ازون تراپی می‌کنند می‌بایست مقادیر مناسبی ویتامین ب کمپلکس، ویتامین سی، ویتامین ای، ویتامین آ، بتا کاروتن، مس، سلنیوم و مقادیر توصیه شده‌ای از ناستیل- سیستئین و روی استفاده کنند.

آدرس مطب:

  • تقاطع خیابان نصرت و خیابان جمازاده شمالی, طبقه بالای بانک ملت

  • 66936344