slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer
slide layer

copyright

آشنایی با اوزون درمانی و تاریخچه ی آن

از موثر ترین و جدید ترین روشهای استفاده شده برای درمان زخم ها، عفونت ها، دردها و… اوزون تراپی یا ازون درمانی می باشد که در کلینیک تخصصی درمان زخم تحت نظر دکتر امیر عزتی متخصص بیماری های عفونی و تبدار ازین روش استفاده می شود.

در زمینه درمان زخم های دیابتی، بازسازی بافت ها و جوانسازی پوست، بهبود زخم های مزمن (زخم بستر،  زخم های عروقی و… )، رماتیسم و آرتروز، درد های کمر و گردن، بیماری های خود ایمنی و … می توانید از خدمات ارائه شده با اوزون درمانی تحت نظر آقای دکتر عزتی بهره مند گردید.

اوزون ( ازن ، ازون ) با تاثیراتی که بر فاکتورهای رشد دارد باعث تحریک بازسازی در بافت های آسیب دیده و زخم ها می شود و همچنین اثرات ضد عفونی کننده نیز دارد.

 

GANGRENE100

 

اوزون تراپی ( ازون تراپی ، ازن تراپی ، ازن درمانی ) روش درمانی تقریبا جدید است و در ایران نیز در مراکز مجهز به دستگاه های مربوطه برای بیماران استفاده می شود.

 

تاریخچه ازون تراپی

اوزون ابتدا در سال ۱۸۴۰ توسط دانشمند آلمانی سی اف شونبین کشف و نامگذاری شد. اولین گزارش اوزون بکار رفته برای تصفیه خون در لوله آزمایشگاه توسط دکتر آلمانی سی لندر در سال ۱۸۷۰ ارائه گردید.

و پس از آن بخصوص در دهه های اخیر اوزون در زمینه های مختلفی از پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است.

در سال ۱۹۳۵، ام سوردو در فرانسه مقاله ای در مورد  “اوزون در درمان” منتشر کرد. دکتر ائوبورگ و دکتر لاکوست پزشکان فرانسوی بودند که از سال ۱۹۳۴ تا ۱۹۳۴ دمیدن اوزون را بکار بردند. ائوبورگ اوزون پزشکی: تولید، دوز و روشهای کاربرد کلینیکی” را در سال ۱۹۳۸ نوشت. او اوزون را از راه مقعدی، واژینال، تزریق در زخم و تنفسی بکار برد. در ۸۰۰۰ کاربرد هیچ عارضه جانبی مضری وجود نداشت.

در سال ۱۹۵۷، دکتر جی هانسلر ژنراتور ازنی را ثبت اختراع کرد که اساس گسترش ازن درمانی در آلمان را در اواخر دهه ۴۰ شکل داد. امروز، بیش از ۸۰۰۰ پزشک آلمانی روزانه از ازن درمانی بهره می برند.

در سال ۱۹۶۱ دایره المعارف تکنولوژی شیمیایی اعلام کرد: “طی تاریخ ۸۰ ساله استفاده از ازن در مقیاس بزرگ هیچگونه مرگ انسانی منتسب به ازن وجود نداشته است.”

در سال ۱۹۷۹، دکتر جورج فریبوت بیمار ایدزی اهل هائیتی مبتلا به سارکوم کاپوزی را با اوزون با موفقیت درمان کرد.

در سال ۱۹۸۰، دکتر هورست کیف نیز موفقیت اوزون درمانی را در بیماران ایدزی گزارش داد.

در سال ۱۹۸۰، اف سوییت و همکاران مقاله “اوزون رشد سلولهای سرطانی در انسان را بصورت انتخابی مهار می کند” را در مجله کارشناسی ساینس جلد ۲۰۹ منتشر کردند.

در سال ۱۹۸۲، کتاب درسی پزشکی آلمان “اوزون پزشکی” نوشته دکتر ایی فیشر در انتشارات پزشکی در هایدلبرگ منتشر شد.

در سال ۱۹۸۳، اولین کنفرانس اوزون پزشکی انجمن بین المللی اوزون در واشنگتن دی سی ایالات متحده آمریکا برگزار شد. چکیده مقالات در کتاب “کاربردهای پزشکی اوزون” با گردآوری و ویرایش جولیوس لارائوس منتشر شد.

در سال ۱۹۸۷، دکتر زیگفرید ریلینگ و دکتر رناته وایباخن در انتشار مقاله “استفاده از اوزون در پزشکی” که در حال حاضر متن پزشکی استاندارد در مورد کاربرد اوزون است، همکاری کردند.

در سال ۱۹۹۰، کوبا موفقیت در درمان آب سیاه (گلوکوم)، ورم ملتحمه و التهاب شبکیه (پیگمنتوزا) با اوزون را گزارش کرد.

در سال ۱۹۹۲، روسها استفاده موفقیت آمیز اوزون در حمام آب نمک برای درمان سوختگیها را گزارش دادند.

در ژوئن سال ۱۹۹۴، شرکت بین المللی پلاسما فایر همایش اوزون در ونکوور را با ۱۶۰ شرکت کننده حمایت مالی کرد و نتیجه مستقیم آن به رسمیت شناخته شدن اوزون درمانی بعنوان روش پذیرفته شده ی انجمن درمانهای طبیعی بریتیش کلمبیا با بیش از ۴۰ روش درمان بیماران با اوزون در حال حاضر است.

 

ozone

امروز پس از سالها تجربه، استفاده از اوزون سریعا رو به رشد است به طوری که ، رسما اوزون درمانی در مراکز پزشکی دولتی بیش از ده کشور از کشورهای جهان اول وارد شده است.

از سال ۱۹۸۵، بیشتر از پانزده کشور مجوز استفاده از اوزون تراپی را صادر کرده اند.

در ایران نیز می توانید در مراکز مجهز به دستگاه های اوزون تراپی از این روش درمانی استفاده کنید.

 

ozone therapy - dr ezzaty

کلینیک تخصصی درمان زخم تحت نظر دکتر عزتی با بهره مندی از دستگاه ازون تراپی، بیماران مبتلا به زخم های مزمن از جمله زخم های دیابتی  و دیگر بیمارانی که با این روش بهبود می یابند را پذیرا می باشد.

در مقاله بعدی فواید درمانی اوزون را شرح خواهیم داد.

آدرس مطب:

  • تقاطع خیابان نصرت و خیابان جمازاده شمالی, طبقه بالای بانک ملت

  • 66936344